چگونه یادگیری زبان انگلیسی زندگی شما را تغییر می دهد؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چگونه یادگیری زبان انگلیسی زندگی شما تغییر میدهد؟

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید پس شاید دارید زبان انگلیسی را یاد می‎گیرید یا حداقل یادگیری را شروع کرده‎اید. اما چرا می‎خواهید انگلیسی را یاد بگیرید؟ و چه عاملی شما را تشویق می‎کند تا یادگیری را ادامه دهید؟

چرا زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

در اینجا، می‎خواهیم چهار راهی را معرفی کنیم که انگلیسی زندگی شما تغییر می‎دهد. شاید برخی از اینها قبلاً هم برای ما مشوّق بودند و شاید برخی از آنها هرگز به ذهن‎تان خطور نکرده‎ است:

  1. انگلیسی راهی برای موفقیت است.
  2. به کمک این زبان می‎توانید دوستان جدیدی پیدا کنید.
  3. به کمک این زبان می‎توانید فرهنگ‎های جدیدی را بشناسید.
  4. به کمک این زبان می‎توانید در هر جایی از دنیا مقیم شوید.

1. انگلیسی راهی برای موفقیت

بسیاری از زبان‎آموزان برای یکی از چهار دلیل زیر انگلیسی را یاد می‎گیرند:

  • برای پیشرفت؛
  • برای شغلی بهتر؛
  • برای قبولی در امتحان؛

می‎توانید حدس بزنید در لیست بالا چه دلیلی بیان نشده ‎است؟ تمایل و اشتیاق به یادگیری.

 تمایل و اشتیاق به یادگیری

تعداد کمی از زبان‎آموزان می‎توانند بگویند دلیل اصلی‎شان برای یادگیری اینست که زبان را واقعاً دوست دارند. اما این مورد یکی از بهترین دلایل برای یادگیری است! پس مهم است که آموزش را با اشتیاق آغاز کنید و همین باعث می‎شود بی‎وقفه پیش بروید!

در این دنیای فراگیر توانایی برقراری ارتباط با مردم سایر کشورها بیش از پیش مهم است. امروزه هم انگلیسی مهم ‎ترین و اولین زبان ارتباطی در دنیاست.

در بسیاری از شرکت‎های بین‎المللی کارکنانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند نسبت به سایرینی که این توانایی را ندارد، از امتیاز بیشتری برخوردارند و همین امر لازمۀ مشاغل بیشتر و بیشتر است! به علاوه، بسیاری از شرکت‎ها به افرادی که به چند زبان مسلط هستند تا 20 درصد حقوق بیشتری پرداخت می‎کنند.

با تسلط به زبان انگلیسی به‎عنوان زبان دوم می‎توانید با ایده‎های بیشتری در سایر کشورها و بازارها آشنا شوید و همین باعث می‎شود برای شرکت، عضوی باارزش باشید.

تسلط به زبان در خوداشتغالی چه تأثیری دارد؟ به ‎واسطۀ این توانایی با بسیاری از موقعیت‎های خوب روبرو می‎شوید مثل تدریس خصوصی زبان، مترجمی هم ‎زمان، ترجمه، دورۀ اَنتِرنی در پزشکی و مشاغلی در خارج از کشور.

اگر می‎خواهید موفق‎تر باشید همین بهترین دلیل برای یادگیری انگلیسی است؛ با اشتیاق یاد بگیرید تا سرسخت و خستگی‎ناپدیر شوید!

 

2. آشنایی با افراد و دوستان جدید به کمک زبان انگلیسی

چه دلیل بهتری برای یادگیری انگلیسی می‎تواند وجود داشته باشد جز اینکه می‎توانید با همۀ مردم دنیا ارتباط برقرار کنید. این بهترین مشوق من است! به کمک انگلیسی می‎توانید هم در شهر خود و هم به صورت آنلاین دوستانی پیدا کنید.

چگونه؟

در یک انجمن بین‎المللی عضو شوید مثل lingoties.com . سایر زبان‎آموزانی که مثل شما مشتاق پیشرفت در انگلیسی هستند شما را حمایت خواهند کرد! می‎توانید از طریق چت روم یا کلاسهای مجازی با دوستانتان صحبت کنید و با یکدیگر مکالمه تمرین نمایید و از همۀ منابع مناسب در یادگیری انگلیسی بهره ‎مند شوید.

حتی می‎توانید در شهر خود با افرادی ملاقات کنید که با آنها انگلیسی را تمرین کنید. می‎توانید در انجمن ما یا در سایر انجمن‎های یادگیری زبان انگلیسی اعضایی را پیدا کنید که در نزدیکی شما زندگی می‎کنند.

 

3. شناخت فرهنگ‎های جدید به کمک زبان انگلیسی

تقریباً هر جا که می‎روید با انگلیسی مواجه می‎شوید: موسیقی انگلیسی، تلویزیون، سینما، و اخبار که دلیلش اینست که فرهنگ آمریکایی و بریتانیایی تأثیر عمیقی بر تمام دنیا گذاشته ‎است. حتماً می‎خواهید از موسیقی‎ای که دوستتان از آن لذت می‎برد سر درآورید و شاید هم بخواهید ترانه‎هایش را برای دوستان و خانواده‎ تان ترجمه کنید. متوجه خواهید شد که افراد واقعاً از این موضوع تحت تأثیر قرار می‎گیرند.

کار دیگری که می‎توانید انجام دهید اینست که فیلم‎ها و برنامه‎های تلویزیونی را به زبان اصلی ببینید؛ در نتیجه اصلاً مجبور نیستید دوبلۀ غیرحرفه‎ای برخی فیلم‎ها را تحمل کنید که در آن، کلام دوبلر با حرکات دهان بازیگر هماهنگ نیست.

اگر در مسافرت بتوانید با افراد محلی آنجا صحبت کنید مسلماً خیلی بهتر می‎توانید با فرهنگ محلی آنجا آشنا شوید. تصور کنید که به شهر جدیدی مسافرت کرده‎اید و می‎توانید دربارۀ بهترین رستوران، جاذبه‎های دیدنی شهر و بهترین کافه‎ها از اهالی آنجا بپرسید. اینکه خودتان جاهای جدید را تجربه کنید خیلی بهتر از اینست که فقط راهنمای آن شهر را بخوانید. اگر بخواهم به کشور جدیدی سفر کنم حتماً اصطلاحات کلیدی مربوط به زبان آنجا را یاد می‎گیرم!

 

4. شهروند همۀ کشورها به کمک زبان انگلیسی

بیاییم از معناشناسی فراتر برویم و بدانیم که یادگیری یک زبان باعث پیشرفت خودمان می‎شود و در نتیجه دنیای بهتری خواهیم داشت.

شهروند همه کشورها به کمک زبان انگلیسی

چگونه؟

یادگیری زبان دوم باعث می‎شود که زبان سوم را هم آسان ‎تر یاد بگیریم چون به ‎واسطۀ یادگیری زبان دوم بخش‎های خاصی از مغز خوب رشد کرده‎اند و راهکارهای مربوط به یادگیری زبان را هم آموخته‎ اید. هر کسی فرآیند یادگیری مختص به خودش را دارد و شما فرآیند خودتان را می‎شناسید و همین، شما را در سایر جوانب زندگی یاری می‎کند. مثلاً با مطالعه کردن می‎فهمید که یادگیری یک زبان دوم باعث می‎شود باهوش ‎تر و سالم‎ تر شوید.

برقراری ارتباط با سایر مردم دنیا باعث می‎شود تا موانعی از قبیل تفاوت‎های فرهنگی، کلیشه‎ها، تبعیض نژادی و تعصب از بین برود. هر روز افراد آموزه‎های خود را در اختیار یکدیگر قرار می‎دهند و دربارۀ فرهنگ‎ افراد دیگر می‎آموزند.

عمیقاً باور دارم که هر کسی در این دنیا یک زبان مشترک دارد که ماهیت درونی آن را یاد می‎گیریم و متوجه می‎شویم که چقدر به زبان درونی ما شبیه است. همۀ ما انسان هستیم و افراد کمی پیدا می‎شوند که بخواهند همنوعان خود را در جنگ بکشند.

آیا می‎خواهید پیام‎آور صلح در دنیا باشید؟ پس انگلیسی را یاد بگیرید و شهروند همۀ کشورها باشید!

زبان انگلیسی، گذرنامه‎ای رو به دنیا

زبان انگلیسی گذرنامۀ شما به روی دنیاست. به کمک این زبان، موفق‎تر خواهید بود، می‎توانید با افراد خوب آشنا و دوست شوید، فرهنگ‎های جدیدی را بشناسید و شهروند همۀ کشورها باشید.

 

برای شروع در سایت لینگوتایز عضو شوید!

لیست کامل مقالات آموزشی برای زبان آموزان

    

2 دیدگاه ارسال شده: