گرامر زبان انگلیسی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

گرامر زبان انگلیسی و یا دستور زبان انگلیسی مجموعه ای از قوانین و ساختارهای موجود در گفتار و نوشتار انگلیسی است و بطور دقیقتر به قوانین موجود در کلمات، گروه های اسمی و فعلی، شبه جمله ها و جملات اطلاق میشود. هرچند که ما در تعریف گرامر از کلمه ی "قوانین" استفاده میکنیم اما در حقیقت اینگونه نیست. کسی این قوانین را وضع نکرده است. انسانهای اولیه صداها را به وجود آوردند و کم کم کلمه ها و جمله ها ساخته شد. هیچ زبانی (غیر از اسپرانتو) ساختار ثابت ندارد و به مرور زمان این ساختار تغییر میکند. آنچه که ما دستور زبان می­نامیم در حقیقت بازتابی از زبان در یک برهه ی زمانی خاص است.

آیا برای آموزش و یادگیری زبان احتیاج به یادگیری گرامر داریم؟ جواب کوتاه به این سوال "خیر" است. بسیاری از مردم جهان از جمله خود شما قبل از یادگیری گرامر، زبان مادری خود را یاد گرفتید و توانستید صحبت کنید. بچه ها قبل از اینکه حتی بدانند "دستور زبان" چیست میتوانند به زبان مادری خود صحبت کنند. اما اگر تصمیم جدی برای یادگیری یک زبان خارجی دارید، پاسخ بلند به سوال بالا اینگونه است: "بله، دستور زبان به شما کمک میکند تا زبان خارجی را سریعتر و موثرتر یاد بگیرید." اگر شما با قواعد گرامر زبان انگلیسی آشنا باشید، بدون مراجعه به معلم و کتاب میتوانید خیلی مطالب را درک کنید. پس به گرامر به عنوان یک دوست خوب و مفید نگاه کنید. چیزی شبیه نقشه و یا تابلوی راهنما در خیابان که راه پیشرفت را برای شما نمایان میکند!

کمی پایین تر میتوانید درس گرامری مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را مطالعه کنید. اولین درس شامل یک لیست کامل (بیش از 130 عنوان) از اصطلاحات گرامری به همراه توضیحی کوتاه میباشد و در ادامه برای هر نکته ی گرامری یک درس ارائه شده است.