کدام دیکشنری رو انتخاب کنم؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Forums: 

سلام من میخام شروع کنم آیلتس بخونم ولی نمیدونم از چه دیکشنری استفاده کنم oxford-cambridge یا چیز دیگه؟

سلام دوست عزیز؛

سوال خوبی مطرح کردین. شما باید دیکشنری استاندارد و حرفه ای متناسب با دایره لغات و سطح خودتون انتخاب کنین. بر این اساس میشه دیکشنری ها رو به سه سطح طبقه بندی کرد.

1- دیکشنری سطح ابتدایی (Basic یا elementary)

زبان بسیار ساده ای داره که شامل واژگان همین سطح هست و مثال ها و همچنین تعاریفش ساده و قابل فهم هستن. یادتون باشه که نبایدهیچ لغت فارسی داشته باشه فقط تک زبانه باشه.

دیکشنری پیشنهادی برای سطح مبتدی:

 

2- دیکشنری سطح متوسط یا Intermediate

وقتی دوره ی ابتدایی رو می گذرونید و به دوره ی متوسط می رسید، دیکشنری مبتدی دیگه جوابگوی شما نخواهد بود. برای همین شما به دیکشنری متناسب با سطح متوسط نیاز پیدا می کنید. دیکشنری های پیشنهادی برای سطح متوسط:

 

 

3- دیکشنری سطح پیشرفته یا Advanced

در مرحله ی پیشرفته شما نیاز دارین که به دنبال مثال های حرفه ای تر باشین.  دیکشنری پیشنهادی برای سطح پیشرفته:

آخرین نسخه موجود مربوط به دیکشنری آکسفورد (ویرایش 9) و لانگمن (ویرایش 6) هست. نرم افزار قفل شکسته آکسفورد هم اکنون (خرداد 95) در بازار ایران موجود هست.

نسخه ی آنلاین (وبسایت) دیکشنری های فوق نیز موجود هست که میتونید به راحتی استفاده کنید: Longman, Oxford, Cambridge

شما متناسب با نیازتون می تونید از دیکشنری های قابل نصب بر روی گوشی یا ویندوز استفاده کنید. در مور نسخه اندروید یا آیفون با یک جستجوی ساده میتونید از وبسایتهای ایرانی اونها رو دانلود کنید. مثلاً: دیکشنری لانگمن اندروید

تا یک هفته آینده لیستی از دیکشنری ها و منابع زبان انگلیسی برای موبایل رو روی سایت قرار میدیم که میتونید از صفحه ی مقالات مشاهده کنید.

سلام رضا جان،

لطفاً بگو در چه سطحی هستی تا بهتر بتونم راهنماییت کنم.