استفاده از دیکشنری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

سلام من تازه خوندن کتاب 504 رو شروع کردم   و کلماتی رو که نمیدونم رو توی دیکشنری Essential English Dictionary  معنی میکنم ولی توی دیکشنری هم به کلمه های نا آشنا بر میخورم حالا برای معنی کلمات دیکشنری باز هم از  Essential English Dictionary استفاده کنم  یا از انگلیسی به فارسی؟نمیدونم چکار کنم

سلام دوست عزیز;
بسته به این‌ که دامنه لغات انگلیسی شما چه اندازه ست، می‌ تونید از دیکشنری انگلیسی به فارسی یا انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.
بنظر من تا جایی که براتون امکان داره از دیکشنری انگلیسی به فارسی استفاده نکنید. تا میتونید کلمات انگلیسی رو در قالب ساده ترین جملاتی که به انگلیسی بلد هستین معنا کنید.
بیشتر افراد از دیکشنری لانگمن استفاده میکنن. من هم نسخه ی اندرویدی اون رو توی گوشیم نصب دارم که امکانات خیلی خوبی داره و به شما در شناخت بهتر واژگان انگلیسی، کاربردشون، ویرایش و ترجمه متون انگلیسی کمک زیادی می‌تونه داشته باشه. برای هر واژه، چند مثال در قالب جمله و با معانی متفاوت داره که می‌تونه واژه‌ها را هم به انگلیسی و هم به آمریکایی تلفظ کند.

موفق و پیروز باشید.

سلام رضا جان،

پاسخ gilnar کاملاً صحیحه. اولاً شما بایستی از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی مبتدی استفاده کنی. اما اگه در توضیحات یک کلمه مجدداً یک کلمه ناآشنا دیگه دیدی مشکلی نداره که معنی کلمه دوم رو به فارسی ببینی. 

دیکشنری های Oxford Elementary Learner's Dictionary و Oxford Essential Dictionary برای سطح شما مناسبند چرا که در یک کتاب انگلیسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی وجود داره.

موفق باشی