آیلتس 7 آکادمیک

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Forums: 

سلام. سطح زبان من مبتدیه. میخوام بدونم اگه از امروز شروع به کلاس رفتن بکنم چقدر طول میکشه تا بتونم آیلس 7 آکادمیک بگیرم؟

سلام شیرین،

به خیلی عوامل بستگی داره. از جمله  سطح کنونی زبان شما، روزانه چقدر وقت صرف مطالعه میکنی، نوع کلاس (خصوصی یا عمومی) و مهارت استاد شما. با فرض اینکه الان  در سطح مبتدی باشی (سومین درس از اولین کتاب) و روزی ۲ ساعت هم کار کنی و شرایط دیگه هم مساعد باشه، حدوداً  یک  تا یک سال نیم. ولی میتونه خیلی راحت به دوسال یا بیشتر هم برسه.

برای رسیدن به آیلتس ۷ جنرال از سطح مبتدی در خوش بینانه ترین حالت (هفته ای ۲ تا ۳ جلسه کلاس خصوصی با استاد ماهر و حرفه ای +‌ روزی ۵ تا ۶ ساعت مطالعه + جدیت و روحیه بالا) حدوداً به ۶ ماه  و برای آیلتس ۷ آکادمیک حدودا به ۸ ماه زمان نیاز دارید.

برای تخمین زمان دقیق تر لطفاً در آزمون تعیین سطح کامل زبان شرکت کنید.

موفق باشید

البه من شنیدم اگر تمام وقت کار کنی و مثلا روزی 8 تا 10 ساعت. با یه استاد خوب میشه 4 تا 5 ماهه هم از صفر به 7 رسید. مشگل خود من اینه که برای ادامه تحصیل آیلتس بهتره یه تافل؟

محسن عزیز

اینکه چه مدرکی برای ادامه تحصیل بهتره بستگی به نیاز مرکز علمی، دانشگاهی داره که میخوای انتخاب کنی. به این معنی که مثلا برخی مراکز علمی از شما IELTS میخوان و برخی دیگه TOEFL.   

سلام و خسته نباشید من خواستم بدونم که نمره قبولی ایلتس که میگن از 5 به بالاست از 5 به بالا به چه کشورهای میتوان رفت برای ااکادمیک و جنرال بگید ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام مرتضی. آیلتس قبولی یا ردی نداره. آزمون آیلتس سطح دانش عمومی زبان شما رو در 4 مهارت اصلی بر اساس یک نمره  از 1 تا 9 مشخص میکنه. از اونجایی که آیلتس آزمون معتبری هست خیلی از دانشگاه های دنیا قبولش دارن و شرط ورود شما به اون دانشگاه گرفتن نمره ای هست که از شما میخوان. یک دانشگاه مثل Essesx از شما آیلتس 5.5 میخواد یکی هم مثل آکسفورد 7 میخواد. پس باید ببینی اون دانشگاهی که میخوای بری ازت چه نمره ای میخواد. در سال 2012 نمره ی میانگین آیلتس آکادمیک در 5 کشور زیر به این ترتیب بود:

کشور Band Score
آلمان 7.2
یونان 6.8
مالزی 6.8
فیلیپین 6.8
فرانسه

6.7